881 345 345
Nowa wyciągarka jest zakonserwowana fabrycznie i nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwujących.
Wyciągarka wymaga okresowej konserwacji i przeglądów technicznych w zależności od sposobu i warunków w jakich była eksploatowana.
Okresowa konserwacja polega na: rozebraniu, wyczyszczeniu, wymianie smarów, wymianie zużytych elementów wyciągarki.
Stalową linę okresowo smarujemy używając stosownego oleju penetrującego. Lina po pierwszym rozwinięciu nie podlega gwarancji. Sprawdź przed użyciem czy nowa lina nie jest uszkodzona.
Należy również dbać o czystość wszystkich elementów wyciągarki.
Mokrą wyciągarkę i skrzynkę sterownika należy osuszyć, wyczyścić i zakonserwować.
W przypadku używania wyciągarki w trudnych warunkach (rajdy terenowe, woda, błoto), mokrą wyciągarkę i skrzynkę sterownika należy osuszyć, wyczyścić, sprawdzić stan techniczny i zakonserwować.
W wyniku działania wilgoci smar traci swoje właściwości, tworzy się praktycznie ciało stałe. Dodatkowo wilgoć jest przyczyna silnej korozji.
Należy dbać o czystość połączeń elektrycznych. Wyciągarka pracuje z wykorzystaniem bardzo wysokich prądów. Najmniejszy nawet opór na złączu powoduje wydzielanie się ciepła (grzanie), co skutkuje spadkiem mocy wyciągarki.
Zabrania się łączenia przewodów miedzianych (Cu) z końcówkami aluminiowymi (Al).
Po zakonserwowaniu wyciągarki, a przed podłączeniem układu sterującego, można uruchomić silnik bez sterowania dla sprawdzenia poprawności złożenia zakonserwowanych elementów.